Connect with us

Zdrowie i uroda

Co wiesz o pielęgnacji twarzy?

Zadbany, elegancki wizerunek to również gładka, świeża i promienna cera. Aby ją osiągnąć niezbędna jest staranna, codzienna pielęgnacja twarzy. W tym wypadku nie sprawdzą się zabiegi stosowane raz na pewien czas. By być piękną, skóra potrzebuje dawki codziennej troski, odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych oraz optymalnie dostosowanych do potrzeb skóry kosmetyków.

Pielęgnacja twarzy obejmuje wiele istotnych czynników, spośród których każdy jest niezwykle ważny. Choć wiele osób kojarzy termin „pielęgnacja twarzy” z zabiegami przeprowadzanymi w gabinetach kosmetycznych, nie ogranicza się ona do nich. Pielęgnacja twarzy to również staranne oczyszczenie każdego dnia, troskliwe usuwanie makijażu, regularne wykonywanie peelingów i maseczek, a także stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Pielęgnacja twarzy wymaga starannego oczyszczania cery z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń, jakie gromadzą się na skórze w ciągu dnia. W tym celu można sięgnąć po płyn micelarny, mleczko bądź emulsję. Zaletą stosowania płynu micelarnego jest jego wielka skuteczność i wszechstronność. Większość płynów micelarnych nie tylko doskonale oczyszcza, ale również nawilża, odżywia i tonizuje skórę.

Warto pamiętać, że pielęgnacja twarzy jest uwarunkowana od typu i rodzaju skóry. Innych zabiegów wymaga skóra, która boryka się z pękającymi naczynkami, a innej miewająca kłopoty z zaskórnikami i nadmiernym wydalaniem sebum. Do typ skóry należy dobrać nie tylko zabiegi, ale również i stosowane kosmetyki, których wymaga pielęgnacja twarzy. Jeśli ma się problem z określeniem, jaki typ czy rodzaj cery się posiada, można odwiedzić gabinet kosmetyczny. Profesjonalna kosmetyczka nie tylko wskaże, jakim typem skóry się charakteryzuje klient, ale również podpowie, jaka pielęgnacja twarzy okaże się najwłaściwsza.

Z upływem lat skóra może wymagać stosowania bardziej zaawansowanych kosmetyków, które będą ją karmić składnikami aktywnymi, witaminami i minerałami. Kosmetyki należy dobierać pod kątem wieku i typu cery. Asortyment specyfików do pielęgnacji cery jest niezwykle szeroki i obejmuje:

  • kremy (nawilżające, przeciwzmarszczkowe, odżywcze, regenerujące, na dzień, na noc)
  • serum
  • żele i kremy pod oczy
  • peelingi, maseczki
  • preparaty myjące i do demakijażu (mleczka, płyny, emulsje, toniki)

Asortyment kosmetyków jest tak szeroki, że troskliwa pielęgnacja twarzy nie nastręcza wielkich problemów. Trzeba jednak poświęcić skórze codzienną porcję uwagi, zadbać o właściwe oczyszczenie, nawilżenie, zabezpieczenie skóry przed zgubnym wpływem słońca. Niewłaściwe zabiegi pielęgnacyjne lub stosowanie źle dobranych kosmetyków może skutkować znacznym pogorszeniem się kondycji skóry, jej starzeniem, pojawieniem się przebarwień itp.

Warto rozważyć także pielęgnację twarzy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdzie wyszkolona kadra pomoże uporać się z problemami skórnymi lub dobierze najlepsze preparaty. Warto również od czasu do czasu poddać się fachowemu zabiegowi, który odmłodzi skórę twarzy, szyi czy dekoltu.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl