Connect with us

Poradniki

Jak pielęgnować odzież z sitodrukiem?

sitodruk

Sitodruk to znana od lat technika nakładania konkretnych wzorów na materiały. Wywodzi się z Japonii i jest szeroko dostępna i doceniana na całym świecie. Stosowana do ozdabiania najróżniejszych elementów ubioru, tworzyw sztucznych, czy pojemników. Daje tak wiele różnych możliwości, że swoje zastosowanie znajdzie praktycznie wszędzie. W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest noszenie różnego rodzaju ubiorów, które zawierają barwne i różnorodne wzory, motywy czy elementy.

Sitodruk to świetna opcja dla każdego, kto lubi wielobarwne koszulki z nadrukami. Warto w sitodruku z Łodzi zasięgnąć rady osób wykwalifikowanych. Jednak o tego typu części ubioru trzeba odpowiednio dbać, dokładnie tak jak i o każde inne. Jednakże druk sitowy wymaga paru specjalnych zachowań, których należy przestrzegać, aby przyczynić się do jak najdłuższej żywotności naszych ubrań. Czym jest druk sitowy? Jakie są zalety? Jak pielęgnować odzież z sitodrukiem?

Czym jest sitodruk?

Sitodruk to jedna z najstarszych historycznie form dekorowania ubioru czy innych rzeczy. Najprawdopodobniej odkryto ją w Japonii i służyła przez lata do urozmaicania kimon. Cały druk sitowy polega na wykonaniu odbitki, która polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. Wybrany szablon umieszczany jest na siatce drukowej, a następnie odbijany na wybrany element. Jest to świetna forma ozdabiania swoich ubrań czy gadżetów, która daje wiele możliwości każdemu kto się na nią zdecyduje. Do wykonania takiego zabiegu potrzebna jest przede wszystkim siatka sitodrukowa, która najczęściej jest w formie prostokąta i zawiera siatkę wykonaną z licznych nici, a także farby i odpowiedniego wzoru. Cały ten proces jest dość prosty, a przy tym można go bez problemu usunąć za pomocą odwarstwiacza.

Jakie są zalety sitodruku?

Sitodruk wyróżnia naprawdę wiele zalet, które dają wiele możliwości jego użytkownikom. Po pierwsze, jest niezwykle uniwersalny i nie jest stosowany wyłącznie do dekoracji ubrań czy materiałów, można go użyć także na różnego rodzaju gadżetach wykonanych z najróżniejszych materiałów, od plastiku po skórę. Stosowany jest również na elementach o różnej powierzchni, nie tylko na tych płaskich. Druk sitowy oprócz tego jest niezwykle trwały. Jest on odporny na różne uszkodzenia, pranie, promieniowanie UV, wilgoć.

Zapewnia bardzo wyraziste kolory przy użyciu solidnej i grubej warstwy farby. Poza tym jest stosunkowo tani w porównaniu z innymi metodami druku. Świetne oferty sitodruku z Łodzi to dobra inwestycja.

Jak pielęgnować odzież z sitodrukiem?

Odzież z sitodrukiem pomimo zalet i trwałości, należy traktować w odpowiedni sposób, tak by móc cieszyć się dobrymi wzorami na lata. Najważniejszą kwestią jest pranie, którego nie powinno się wykonywać w wyższych temperaturach oraz przy użyciu silnych detergentów, bowiem to może niekorzystnie wpłynąć na jakość i wyrazistość danego wzoru. Dodatkowym plusem będzie pranie tego typu elementów na lewej stronie, tak aby sam nadruk nie stykał się bezpośrednio z wnętrzem pralki, ponieważ w ten sposób może zetrzeć część zdobienia. Kolejne aspekty dotyczą suszenia. Nie należy suszyć odzieży z drukiem sitowym w suszarkach elektrycznych, ponieważ temperatura i sam fakt ocierania się o bęben, mogą niekorzystnie wpłynąć na ubrania. Poza tym nie powinno wystawiać się go nadmiernie bezpośrednio na słońce, a także prasować żelazkiem, które może uszkodzić druk. W razie wszelki wątpliwości warto zasięgnąć po porady specjalistów sitodruku z Łodzi.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl