Connect with us

Poradniki

Pas cnoty kiedyś a dziś – poznaj najciekawsze fakty!

seks

Pas cnoty, żelazne majtki, czy opaska syryjska to określenia tego samego przedmiotu. Choć nieco archaiczny, to udało mu się przetrwać do dziś. Co więcej, jest chętnie kupowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety! Jak na przełomie lat zmienił się pas cnoty? Dlaczego w XXI wieku nadal jest używany? Chcesz poznać odpowiedzi? Koniecznie przeczytaj ten tekst!

Pas cnoty – zarys historyczny

Wzmianki o pasie cnoty można znaleźć już w czasach starożytnych, kiedy to Hefajstos dowiedział się o zdradzie żony i postanowił więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Nie ma jednak konkretnej daty jego powstania. Faktem jest, że w Europie pojawił się w XII wieku. Pas cnoty od samego początku miał mieć jedno konkretne zadanie, a mianowicie bronić cnoty kobiecej i ustrzec ją przed cudzołóstwem i masturbacją, które w dawnych czasach były znacznie bardziej napiętnowane niż dziś. W tamtym okresie kobiety znajdowały się w hierarchii niżej od mężczyzn. Panowie często narzucali swoją wolą w każdej możliwej kwestii, również pasa. Dla nich zdrada i potomek z nieprawego łoża byłyby ogromną porażką. Dlatego, kiedy osobiście nie mogli zadbać o swój honor, zakładali kobietom właśnie pas cnoty, mimo że w niektórych przypadkach nie mieli podstaw do podejrzeń. W trakcie ich nieobecności kobieta nie miała możliwości zdjęcia pasa. Warto zaznaczyć, że wynalazek był bardzo niewygodny. Jego noszenie powodowało, że na skórze pojawiały się otarcia i infekcje. Wszystko za sprawą konstrukcji, która była wykonana z metalu i elementów skórzanych. Całości dopełniał zamek, a klucz do niego był w rękach mężczyzny. Ciekawe jest to, że pas cnoty miał uchronić kobietę nie tylko przed utratą dziewictwa i masturbacją, ale też gwałtem. Założenie kobiecie pasa przypominało raczej karę niż troskę o jej bezpieczeństwo.

Pas cnoty we współczesnym świecie

W Europie z przymusowego pasa cnoty zrezygnowano dopiero w XIX wieku. Nie oznacza to jednak, że całkowicie o nim zapomniano. Wbrew przeciwnie zyskał całkiem nowe znaczenie. Stał się w pewnym sensie gadżetem erotycznym. Dziś opaska syryjska dla kobiet stanowi często element gry wstępnej. Choć niektóre wersje bardzo przypominają te sprzed lat, to dziś ich zadaniem jest jedynie sprawienie przyjemności obojgu partnerom. Co więcej, obecnie większą furorę robią pasy cnoty dla mężczyzn, które w niczym nie przypominają damskiej formy. Jest to swego rodzaju klatka na męskie genitalia. Pas ma za zadanie ograniczać wzwód w dowolnym momencie. Ponadto, aby podkręcić atmosferę w sypialni, klucz do kłódki z reguły posiada partnerka i to ona może podjąć decyzję, kiedy go użyje. W innych przypadkach kobiety zakładają go swoim mężczyznom, kiedy martwią się o to, czy dochowają im wierności. Na szczęście konstrukcja pasa jest tak przygotowana, że można nosić go pod ubraniem, bez obaw, że ktoś się zorientuje. Pas nie przeszkadza mężczyźnie w funkcjonowaniu. Może swobodnie oddawać mocz i się poruszać. Jedynie nie ma możliwości masturbowania się i uprawiania seksu.

Pas cnoty wzbudza kontrowersje

Skoro pas cnoty w dawnych czasach był udręką kobiet, to dlaczego dzisiaj ma być powodem do przyjemności? Wiele osób uważa wykorzystywanie go w sypialni jako fetysz. Jednak pary, które postanowiły skorzystać z wiekowego wynalazku, przyznają, że naprawdę działa. Już sama myśl o tym, że jeden z partnerów ma go na sobie, pobudza wyobraźnię. Natomiast męski pas cnoty powoduje, że mężczyzna nie może osiągnąć spełnienia i wzrasta w nim podniecenie oraz napięcie. Przeciwnicy powielają wiele fałszywych przekonań o tym, że pas może być szkodliwy dla zdrowia, mieć negatywny wpływ na płodność czy potencję. Jednak nie ma się czego obawiać. Dzisiejsze pasy cnoty wykonane są z lżejszych materiałów, bezpiecznych dla skóry. Nie powodują otarć, a higiena miejsc intymnych nie sprawia żadnego problemu. Pas cnoty na przełomie lat przebył dość długą drogę. Od narzędzia broniącego kobiecej cnoty do klatki na męskie genitalia. Tego chyba się nikt nie spodziewał. Świat naprawdę potrafi zaskoczyć.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl