Connect with us

Poradniki

Ubezpieczenie CAR – co to? Co obejmuje?

auto

Ubezpieczenie CAR jest niezwykle ważnym instrumentem, dotyczy bowiem ryzyka budowy i montażu. Dlatego też tak wiele osób się na nie decyduje. Ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowy CAR jest zabezpieczeniem inwestora i wykonawcy, jakiemu zostało powierzone konkretne zlecenie. Co to jest ubezpieczenie CAR? Dlaczego warto na nie postawić i co dokładnie obejmuje? Ile kosztuje ubezpieczenie CAR? Na te pytania odpowie ten artykuł.

CAR – ubezpieczenie

Ubezpieczenie budowlano-montażowe CAR dotyczy wszelkich robót kontraktowych, wykorzystywanych podczas budowy materiałów i wartości wykonywanych prac. To bardzo dobre zabezpieczenie interesu inwestora lub wykonawcy. Innymi polisami, które warto wziąć pod uwagę, są z pewnością:

  • Polisa CPM – ma za zadanie chronić sprzęt i urządzenia na każdej budowie. Możliwe jest rozszerzenie jej o ochronę maszyn w trakcie ich poruszania się po drogach lub przewożenia. 
  • Polisa EAR – dotyczy szkody w mieniu, do jakiej doszło na terenie montażu. Obejmuje montowanie ciągów technologicznych, konstrukcji szkieletowych, maszyn mechanicznych, elektrycznych, aparatów itp.

Najprościej rzecz ujmując, jest to ubezpieczenie prac na budowie. Bywa ono nazywane także ubezpieczeniem wykonawców. Obejmuje głównie szkody, jakie powstają w wyniku zdarzeń nieprzewidzianych. Może to być powódź, pożar, wichura, błąd ludzki, akt wandalizmu, osuwanie się gruntu czy nieprawidłowe wykonawstwo.

Ubezpieczenie ryzyk budowlanych CAR – najważniejsze zalety

Nie zapominajmy o tym, że ubezpieczenie CAR jest polisą skrojoną na miarę potrzeb odbiorcy. Oferty wielu firm są niezwykle ciekawe i dostosowane do konkretnych wymogów. Dzięki temu mamy pewność, że polisa całkowicie zabezpieczy naszą budowę. Ponadto odbiorca zyskuje dzięki niej spokój. Od tej pory wszelkie sprzęty i budowa będą zabezpieczone, a my skupimy się na swoich zadaniach. Jeśli chodzi o ubezpieczenie CAR, koszt nie jest wysoki. Specjaliści nie zawyżają niepotrzebnie oczekiwanej kwoty, dlatego klient nie martwi się przepłacaniem za składkę. Ile kosztuje ubezpieczenie CAR? Z pewnością wiele zależy od danej oferty. Jednak taka ochrona jest warta każdych pieniędzy, co warto mieć na uwadze. Podczas likwidacji szkód uzyskamy wsparcie w ramach polisy. Fachowcy pozostają do naszej dyspozycji praktycznie cały czas, co ma wiele plusów.

Ubezpieczenie CAR – fachowe oferty

Poszukując solidnego zabezpieczenia CAR, warto postawić na zaufane firmy ubezpieczeniowe. Pomocne jest wieloletnie doświadczenie, co przekłada się na sporo kontaktów w towarzystwach ubezpieczeniowych. Kolejną wskazówką będą opinie zadowolonych klientów, którzy chętnie dzielą się w sieci swoimi spostrzeżeniami. Jak skorzystać z polisy? Oszczędność czasu daje kontakt telefoniczny lub mailowy, podczas którego umówimy się na wizytę z pośrednikiem.

Co ciekawe, ubezpieczenie budowlano-montażowe CAR może być z powodzeniem rozszerzone. Wariantem, który cieszy się uznaniem na rynku. jest rozszerzenie o szkody rzeczowe, jakie powstały przez: wady odlewnicze, wady materiałowe, błędy projektowe, błędy montażowe i wykonawcze na terenie budowy. Do ubezpieczenia można dołączyć klauzule różnego typu. Najrozsądniejszą opcją jest klauzula części wadliwych, jaka pokryje koszty związane z przeprowadzaniem prac budowlano-montażowych. Zabezpieczy ona wszelkie szkody, jakie powstają w trakcie trwania gwarancji i na mieniu, które jest własnością inwestora.

Podsumowując, warto stwierdzić, że ubezpieczenie budowy domu jest korzystnym rozwiązaniem dla inwestora. Jeśli mówimy o ubezpieczeniu CAR, CPM i EAR, te polisy pomogą ochronić interesy przedsiębiorców, którzy cały czas działają w branży budowlanej. Jest to specyficzny rynek, który nie jest łatwy. Nie zapominajmy zatem o zabezpieczeniu swoich interesów w formie stosownej polisy. Szeroką ofertę ubezpieczenia CAR znajdziemy w wielu firmach, jakie oferują kompleksowe wsparcie i doradztwo na każdym etapie korzystania z oferty. Postawmy na zaufaną i sprawdzoną markę, co da nam pewność najlepszego jakościowo produktu finansowego. Ubezpieczenie ryzyk budowlanych CAR pozwala spać spokojnie. 

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl