Connect with us

Poradniki

Części do ciągnika Ursus C-330 – gdzie kupić?

ciągnik

Pierwszy Ursus C-330 zjechał z taśmy produkcyjnej warszawskich Zakładów Przemysłu Ciągnikowego ”Ursus” już 55 lat temu. Produkcję kontynuowano przez kolejne dwie dekady, a chociaż najnowsze z wyprodukowanych egzemplarzy mają dziś ponad 35 lat, w dalszym ciągu z łatwością spotkać można je na polskiej wsi. Aby przedłużyć funkcjonalność maszyn, konieczne jest przeprowadzanie regularnej konserwacji i niezbędnych napraw. Gdzie kupować części do ciągnika ursus c-330?

Ursus c-330 – ciągnik, o który warto dbać

Ursus c-330 to lekki ciągnik rolniczy (masa własna to zaledwie 1700 kg), przeznaczony do wykonywania wszelkich prac polowych oraz transportu gospodarczego. Traktor ten jest przystosowany do współpracy z maszynami i narzędziami przyczepianymi i zawieszanymi, a także akcesoriami napędzanymi wałem odbioru mocy lub kołem pasowym. Rolnicy cenią go ze względu na prostotę budowy, niemal bezusterkowy, czterosuwowy, wysokoprężny silnik i dużą dostępność części. To ostatnie ma duże znaczenie. Mając Ursus c-330, części zamienne trzeba kupować dość regularnie. Wynika to głównie z faktu wieku maszyny. Nieprzerwanie eksploatowane od kilku dekad, wymagają regularnych przeglądów, wymiany zużytych elementów eksploatacyjnych oraz napraw, zapewniających ciągłość użytkowania. Chociaż w przypadku dużych areałów ciągnik okazałby się za mały, w niewielkich gospodarstwach rodzinnych w dalszym ciągu sprawdza się jako jedna z najważniejszych maszyn podczas prac polowych.

Ursus c 330 – części nowe czy używane?

Ciągnik Ursus c 330 – części nowe czy używane, oryginalne czy zamienniki? Takie pytania zadają sobie niemal wszyscy właściciele, stający przed koniecznością wykonania kolejnej pilnej naprawy w swoim Ursusie. Ze względu na dość dużą popularność tych maszyn, na rybaku dostępnych jest mnóstwo części używanych. Nabyć można je za pośrednictwem serwisów sprzedażowych czy tematycznych grup w serwisach społecznościowych. Trzeba jednak pamiętać, że kupując część używaną, nie mamy gwarancji, że okaże się ona sprawna. Często jednak rolnicy decydują się na taki zakup ze względu na łatwą dostępność i niską cenę.

Alternatywą dla części używanych są dość łatwo dostępne zamienniki części oryginalnych, tańsze, jednak nadal wystarczająco dobrej jakości. Pozwalają one na szybkie przeprowadzenie naprawy, przez co nie ma ryzyka długiego przestoju w czasie sezonu prac polowych. Ponadto, kupując części nowe, mamy gwarancję ich prawidłowego działania lub wymiany na nowe. Stosunek jakości do ceny części ma ogromne znaczenie w przypadku starszych maszyn. Nikt nie zamierza przecież przeinwestować maszyny, której wartość rynkowa, ze względu na zaawansowany wiek, szybko spada.

Części do ciągnika ursus c-330 – gdzie kupić?

Gdzie kupować części do ciągnika ursus c-330? Skąd brać niezbędne materiały eksploatacyjne, umożliwiające nieprzerwane, bezproblemowe użytkowanie maszyny w wymagających warunkach polowych? Ze względu na dość dobrą ich dostępność, jest co najmniej kilka możliwości. Części do Ursusa c-330 można kupić na portalach aukcyjnych, grupach sprzedażowych online, a także od właścicieli prywatnych. Znaleźć można je również w komisach maszyn rolniczych.

Oczywiście, części kupować można również w sklepach i hurtowniach z częściami do maszyn rolniczych. Szczególnie szorki asortyment, a jednocześnie dobre ceny, mają internetowe sklepy z maszynami i częściami zamiennymi do maszyn rolniczych. Oferują one również szybką wysyłkę towaru do klienta, przez co nie ma ryzyka długiego przestoju. Zakup nie wymaga też samodzielnego wyjazdu do sklepu, często  dość oddalonego. Oszczędza się czas, a zakupy zrealizować można naprawdę sprawnie. Większość sklepów online oferuje możliwość konsultacji, pozwalającej na odpowiedni dobór części Ursus c-330 w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Dzięki regularnym przeglądom i odpowiedniej konserwacji maszyny istnieje szansa, że lekkie ciągniki Ursus c-330 pozostaną elementem krajobrazu polskiej wsi jeszcze przez kolejne lata. Kupowanie dobrej jakości części, w przystępnych cenach i ze sprawdzonych źródeł pozwala minimalizować koszty ich eksploatacji, zapewniając jednocześnie płynność użytkowania.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl