Connect with us

Poradniki

Czy drzwi zewnętrzne muszą być w kolorze okien?

drzwi

Dobrze dobrane drzwi stanowią jeden z najważniejszych punktów rzucających się w oczy, szczególnie jeśli mowa o wariancie zewnętrznym. Ich estetyka ma niebagatelne znaczenie dla wyglądu całego domu, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na odpowiednie dobranie tego elementu. Wokół wyboru mogą jednak narodzić się pewne wątpliwości, dotyczące tego, jak wyglądać będą drzwi zewnętrzne w innym kolorze niż okna. Czy można w ogóle pozwolić sobie na takie rozwiązanie?

Kolor drzwi i kolor okien – jak stworzyć spójny wygląd domu?

Dobranie odpowiedniego wyglądu całej posiadłości jest bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim estetycznego. Oczywiście dla właścicieli wyjątkowo ważne jest, aby cała przestrzeń była również maksymalnie użyteczna, jednak ważne w tym względzie są również walory estetyczne. To właśnie one decydują o tym, czy wszystko będzie prezentowało się spójnie oraz z klasą. Duże znaczenie w tym zakresie ma to, jak zostanie dobrana kolorystyka poszczególnych elementów. To właśnie ona w dużej mierze może zadecydować o tym, jak z zewnątrz będzie prezentował się dom. Taka sama zasada dotyczy również okien, których ramy doskonale widoczne są już z daleka i z pewnością rzucają się w oczy. Ich odpowiednie dopasowanie do charakteru całego domu ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o wygląd całego domu, a przede wszystkim spójność całej aranżacji pod względem estetycznym. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące tego, czy drzwi zewnętrzne w innym kolorze niż okna mają w ogóle prawo bytu.

Kolor drzwi a kolor okien – najważniejsze zasady dobierania kolorystyki

Tak jak w przypadku całej procedury urządzania wnętrz, tak również podczas dobierania drzwi zewnętrznych oraz okien konieczne jest odpowiednie podejście pod względem kolorystycznym. Ma to duże znaczenie w kontekście długofalowym, ponieważ drzwi oraz ramy okienne są najbardziej reprezentacyjnymi punktami już na zewnątrz, stając się niejako wizytówką całego domu. Z tego względu często pojawiają się wątpliwości dotyczące innego koloru drzwi i okien. Rzeczywiście, jeśli chodzi o zewnętrzne elementy, takie jak drzwi zewnętrzne oraz ramy okienne, można mówić o pewnych zasadach dotyczących kolorystyki. Architekci oraz osoby zajmujące się wystrojem wnętrz jednoznacznie wskazują na to, że kolor drzwi zewnętrznych powinien odpowiadać kolorystyce ram okiennych. Stwarza to niezbędne wrażenie spójności, które poprawia wygląd całego domu. Dodatkowo daje to szerokie możliwości jeśli chodzi o dobranie kolorystyki do zewnętrznej elewacji. Te elementy również powinny być jak najbardziej spójne. Nie bez powodu kolor drzwi zewnętrznych a kolor okien to korelacja uważana za wyjątkowo ważną. Ma ona wpływ na estetykę całego domu. Chcąc ją zachować, zdecydowanie najprościej jest zastosować się do zasady mówiącej o dopasowaniu kolorystycznym ram okiennych oraz drzwi zewnętrznych, o której więcej można dowiedzieć się na stronie https://www.drzwi-dabs.pl/.

Inny kolor drzwi i okien – czy to się sprawdza?

Skoro istnieje pewna zasada dotycząca dobierania kolorystyki drzwi zewnętrznych do ramy okiennej, z pewnością można także założyć, że istnieje odwrotna możliwość. Drzwi zewnętrzne w innym kolorze niż okna również są spotykane, choć rzeczywiście w mniejszym stopniu niż wcześniej wymieniony wariant. Powstaje więc pytanie, czy kolor drzwi a okien to rzeczywiście tak sztywna zależność, w której konieczne jest utrzymywanie tej samej kolorystyki. Mogą istnieć pewne rozbieżności w odcieniach, jednak najlepiej jest utrzymywać się w podobnych obszarach na kole barw. Na szczęście obecnie oferta drzwi zewnętrznych jest tak szeroka, że bez problemu można dostosować ich kolor do barwy ram okiennych. Zdecydowanie największe pole do popisu mają tutaj posiadacze ram okiennych imitujących drewno. Do nich bardzo łatwo jest dopasować drzwi zewnętrzne, występujące w różnych odcieniach drewna. Inny kolor drzwi wcale nie musi więc stanowić problemu w wyborze. Oczywiście ramy okienne oraz drzwi zewnętrzne mogą się lekko różnić odcieniem – wprowadzi to nieco urozmaicenia do wyglądu całego budynku.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl