Connect with us

Poradniki

Jak zaprojektować funkcjonalny taras? Poznaj kilka wskazówek!

taras

Taras będzie miejscem, z którego z wielką przyjemnością korzystać będą wszyscy domownicy. Tym bardziej że przebywanie na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na organizm człowieka. Jeżeli tylko ktoś jest właścicielem domu jednorodzinnego, to powinien pomyśleć o tym, aby zaplanować funkcjonalny taras. Tak, aby nigdy nie zabrakło osób, jakie będzie można tam spotkać, w szczególności wiosną i latem.

Wymiary i kształt tarasu

Projektowanie tarasu Poznań należy rozpocząć od tego, aby określić wymiary, a także kształt tarasu. Należy do tego podejść z głową, aby być pewnym tego, że taras nie zabierze miejsca dla przestrzeni zielonej. Z drugiej jednak strony – należy upewnić się, że znajdzie się miejsce dla wszystkich mebli, jakie dedykowane są do tego miejsca. Chociażby po to, aby uniknąć stawiania części krzeseł na gołej ziemi. Skoro ktoś znajdzie się w posiadaniu kompletu – stół+krzesła – powinien zadbać, aby wszystko znalazło się na jednej, równej powierzchni.

Decydując się na kształt tarasu, najlepiej postawić na klasykę – prostokąt lub kwadrat. Jest to optymalne rozwiązanie, jakie można dopasować do prawie każdego budynku. W tej kwestii nie ma co stawiać na wymyślność, ponieważ w przyszłości można mieć problem z ustawnością.

Z czego powinien być wykonany taras?

Z solidnych materiałów, które nie tylko będą zapewniać wygodę użytkowania, ale także długą żywotność. W szczególności, że taras narażony jest na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne. Począwszy od upalnego słońca, po minusowe temperatury, jak również śnieg. Do wyboru są płytki (należy zwrócić uwagę na to, czy są one dedykowane do położenia na dworze), a także deski ogrodowe. Która z tych opcji jest lepsza? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy użytkownik będzie miał inne preferencje w tym zakresie. Drewno daje uczucie ciepła i przytulności. Płytki są odporniejsze na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, pozwalając się łatwiej wyczyścić.

Co ustawić na tarasie?

Projektowanie tarasu w Poznaniu przypomina poniekąd aranżację wnętrz. Trzeba dążyć do tego, aby wszystko ustawić w taki sposób, aby móc zachować swobodę komunikacji. Po pierwsze należy uważać na wejścia na taras – musi ono być swobodne, dlatego też w jego pobliżu nie powinno się nic ustawiać, aby nikt nie zahaczył nogą o krzesło czy też o inne elementy. Decydując się na komplet mebli ogrodowych, warto przemyśleć zestawy jadalniane lub typowe meble wypoczynkowe, np. narożnik ogrodowy lub leżaki do opalania. Należy również uwzględnić to, czy ktoś chce stworzyć dla siebie przedłużenie salonu na świeżym powietrzu, czy też jadalnię pod chmurką.

Warto zadbać o zachowanie odpowiedniego klimatu, aby być pewnym tego, że wypoczywanie na świeżym powietrzu, czy też popołudniowa kawa będzie smakować wybornie. W końcu ma być to miejsce, które ma cieszyć i radować. Warto docenić obecność tarasów przy domach, ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Tym bardziej należy, z dokładnością, zaplanować to miejsce na dworze.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl