Connect with us

Poradniki

Gdzie jechać na narty do Szwajcarii?

narty

Szwajcaria powszechnie znana jest z doskonałych warunków narciarskich, które w pełni zadowalają nawet najbardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów. Wyjazdy na narty do Szwajcarii mogą być doskonałym pomysłem na miłe, aktywne spędzenie ferii zimowych, czy urlopu. Znany jest także fakt, że Szwajcaria jest jedną z droższych destynacji turystycznych. Jednak wraz z ceną zagwarantowana jest doskonała jakość pobytu rodzinnego lub ze znajomymi. Dostępne są tam bowiem różnego rodzaju kurorty, zarówno dla zaawansowanych narciarzy, dla tych początkujących i średniozaawansowanych, jak i także dla rodzin z dziećmi. Wybierając się na taką wycieczkę, należy się dobrze zastanowić, gdzie najlepiej jechać na narty do Szwajcarii, aby całkowicie cieszyć się wyjazdem. Poniższe zestawienie najciekawszych kurortów powinno znacznie ułatwić Ci wybór konkretnego celu podróży.

Verbier

Szwajcarskie Verbier jest bardziej przeznaczone dla narciarzy pewnych swoich umiejętności, zaawansowanych, pragnących większych emocji niż te zapewniane przez stoki dla amatorów. W tym kurorcie doświadczony narciarz lub snowboardzista będą w stanie wykorzystać wszystkie swoje nabyte umiejętności. W bezpośrednim sąsiedztwie kurortu położonych jest bowiem około 90 tras o różnym stopniu trudności. Łączna długość wszystkich tras osiąga ponad 400 km, a stoki na nich potrafią być bardzo strome i usłane różnymi naturalnymi przeszkodami. Kurort w Verbier położony jest w zapierającym dech w piersiach krajobrazie. Leży on bowiem na płaskowyżu i otoczony jest czterema dolinami. Zapewnia to nie tylko satysfakcjonujące zjazdy w dół stoków, lecz także możliwość oglądania malowniczych pejzaży. Dlatego też, jeżeli zastanawiasz się, gdzie jechać na narty w Szwajcarii, to Davos będzie doskonałym wyborem, który dostarczy Ci masę wrażeń.

Davos

Jeżeli zastanawiasz się, jak zaplanować wyjazdy na narty do Szwajcarii, aby miło i aktywnie spędzić czas z całą rodziną lub grupą znajomych, to narty w Davos będą idealnym wyborem. Jest to bowiem miasto wakacji, ferii, spotkań towarzyskich, które uchodzi za najwyżej położone miasto Europy. Znajduje się ono w kantonie Gryzonia, na wysokości 1560 m oraz gwarantuje nie tylko fantastyczny, zróżnicowany teren narciarski, lecz także piękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy. W pobliżu Davos do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów przygotowane zostało aż sześć obszarów narciarskich, o różnym stopniu trudności, zawierających ponad 230 km tras. Zarówno doświadczeni narciarze, jak i ci początkujący, znajdą tam dla siebie odpowiednie trasy. Zaawansowani sportowcy mogą doskonalić swoje umiejętności na odcinku ponad 60 km. Średniozaawansowani i początkujący, interesujący się mniej ekstremalnymi trasami, mogą wybrać się do regionu Pisha, gdzie znajdują się stoki freeridowe. Trasy te są oznaczone i zabezpieczone przed lawinami, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo i gwarantuje przyjemność z rekreacyjnej jazdy. Davos przepełnione jest także atrakcjami niezwiązanymi z narciarstwem, co może zapewnić różnorodność wyjazdu i znacznie go urozmaicić.

Nendaz

Nendaz jest miejscowością położoną w sercu 4 Dolin, słynącą z rodzinnej atmosfery oraz rozbudowanej turystycznej infrastruktury, przeznaczonej zarówno dla starszych narciarzy, jak i dla tych nieco młodszych. Jeżeli nie wiesz gdzie wybrać się na narty w Szwajcarii, to pamiętaj, że ten alpejski resort oferuje dostęp do ponad 400 km tras, położonych nawet na wysokości 3300 metrów. Trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, prowadzą przez pokłady miękkiego, białego puchu oraz krajobrazy zapierające dech w piersiach. Miejscowość położona we francusko-niemieckim kantonie Valais ma do zaoferowania nie tylko 6 różnych trudności tras, lecz także liczne trasy saneczkowe, do wędrówek z rakietami śnieżnymi, biegówkami czy do ski touringu. W Nendaz znajduje się również wiele restauracji serwujących tradycyjne potrawy regionu Valais, a także liczne ośrodki SPA. Różnorodność tras zjazdowych oraz wielorakość pozostałych atrakcji, gwarantuje brak nudy podczas wyjazdu z całą rodziną.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie jechać na narty, Szwajcaria będzie doskonałym wyborem, zarówno na wycieczkę z rodzina, jak i ze znajomymi. Bogata oferta kurortów narciarskich pozwala na dobranie ośrodka najodpowiedniejszego pod Twoje wymagania i oczekiwania. Nawet kilkudniowy wyjazd jest w stanie zapewnić odpoczynek organizmowi. Z tego powodu, bardzo dobrym pomysłem jest oderwanie się od codziennych obowiązków i zdecydowanie, gdzie udać się na narty.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl