Connect with us

Poradniki

Korek analny – jak się go używać? Czy jest bezpieczny?

seks

Korek analny to dość popularny gadżet erotyczny. Umieszcza się go w odbytnicy w celu wywołania stanu podniecenia. Charakteryzuje się stożkowym kształtem. Co ciekawe, stosowany jest zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Jak wspomniano, gadżet ten cieszy się sporą popularnością, jednak nie każdy wie, jak powinno się go stosować w sposób prawidłowy. Wiedzieć trzeba, że jego niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Warto zatem wiedzieć, czym jest korek analny i jak go używać.

Korek analny – co to?

Korek analny to gadżet erotyczny, który służy do wywołania podniecenia. Stosowany jest także w celu urozmaicenia życia seksualnego. Często pełni funkcję przygotowania do stosunku analnego. Korek analny najczęściej ma stożkowaty kształt. Na jednym końcu ulega on zwężeniu, dzięki czemu jego aplikacja jest łatwiejsza. Obły kształt korka analnego ma za zadanie zminimalizować ryzyko uszkodzenia błony śluzowej odbytu, odbytnicy oraz jelita grubego. Jeśli zatem gadżet ten stosowany jest w sposób prawidłowy, to jest całkowicie bezpieczny. Istotne jest tu także to, z jakiego materiału korek analny jest wykonany. Najlepiej, jeśli jest to lateks bądź silikon. Są to bowiem materiały zwiększające bezpieczeństwo stosowana korka analnego. Oczywiście na rynku dostępne są korki wykonane także z innych materiałów. Polecić można je jednak tym osobom, które mają już nieco większe doświadczenie, jeśli chodzi o stosowanie tego typu gadżetów erotycznych. Ciekawą propozycją może być korek analny z diamentem. To nie tylko typowy gadżet erotyczny, ale również pewnego rodzaju biżuteria erotyczna. Ogromną zaletą korków analnych, zwłaszcza tych wykonanych z wyżej wymienionych materiałów, jest to, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. To ważne, bowiem higiena przy stosowaniu tego typu gadżetów erotycznych jest najważniejsza.

Korek analny – jak działa?

Jak wspomniano, korek analny najczęściej stosowany jest w celu urozmaicenia życia erotycznego. Może być wykorzystywany na różne sposoby. Po pierwsze, może być stosowany jako element gry wstępnej. Po drugie, służyć może w celu masturbacji. I po trzecie, może być wykorzystywany podczas stosunku. Co ważne, jego stosowanie wywoływać może większe podniecenie u obu partnerów. W przypadku mężczyzn korek analny stymuluje prostatę, co prowadzi do intensywniejszych orgazmów. Z kolei w przypadku kobiet korek analny zwęża pochwę, co prowadzi do dociśnięcia jej ścianek do penisa, co również prowadzi do większego podniecenia i intensywniejszego orgazmu. Wiele par korzysta z korka analnego, jako gadżetu, który pozwala przygotować się do seksu analnego. Wynika to z tego, że korek działa rozluźniająco.

Jaki korek analny wybrać?

Wiedząc, co daje korek analny, warto zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu. Dostępne są one w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Jak wspomniano, wykonywane są także z różnych materiałów. Najczęściej są to tworzywa sztuczne, ale dostępne są również korki analne wykonane z metalu, kamienia, szkła czy drewna. Poza klasycznymi korkami analnymi sklepy z gadżetami erotycznymi oferują także takie, które wyposażone są w funkcję wibracji. Jaki model wybrać? Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji. Tego, jakie ma się oczekiwania i potrzeby. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy z pewnością znajdzie dla siebie idealny korek analny.

Czy stosowanie korka analnego jest bezpieczne?

Kolejna istotna sprawa dotyczy tego, jak używać korka analnego, aby było to bezpieczne. Jeśli korek analny stosowany jest w sposób prawidłowy, to nie niesienie to za sobą żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dlatego istotne jest, aby zawsze przestrzegać zasad korzystania z tego gadżetu. Ważne jest, aby korka nie używać zbyt długo. Wówczas bowiem może to prowadzić do pewnych konsekwencji zdrowotnych. Oczywiście nie można zapominać także o przestrzeganiu zasad higieny. Po każdy zastosowaniu korka powinno się go dokładnie umyć. Teraz wiedząc, po co korek analny jest stosowany i jak powinno się to robić, nie pozostaje nic innego, jak tylko zapoznać się z ofertą sklepów z gadżetami erotycznymi.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl