Connect with us

Poradniki

Jak obliczyć wysokość odszkodowania?

Wiele osób ma świadomość na temat tego, że po wypadku można ubiegać się o świadczenia kompensujące straty materialne i zdrowotne, które są następstwem zdarzenia. Jednak sprawa nie jest taka prosta, gdyż nie każdy wie, jak obliczyć wysokość odszkodowania, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Odszkodowania najczęściej są wypłacane z OC, czyli na przykład polisy sprawcy wypadku, przedsiębiorcy etc. Tego rodzaju świadczenia wymagają dobrego opisania sprawy, ponieważ ich wysokość jest zależna od samej sytuacji i jej czynników, a także następstw, które potrafią być bardzo różne.

Co wpływa na koszt odszkodowania?

Nie wiedzą Państwo, jaka wysokość odszkodowania po wypadku Państwu przysługuje? Sprawa jest skomplikowana i wymaga opinii specjalistów, a także dobrego oszacowania faktycznej szkody uwzględniając wszelkie szczegóły sprawy. Kto ustala wysokość odszkodowania? Jest to ubezpieczyciel sprawcy, który oblicza kwotę na podstawie opinii np. rzeczoznawców, lekarzy orzeczników, jak i własnych wytycznych oraz tych narzucanych przez prawo.

Kiedy dochodzi np. do wypadku komunikacyjnego, na skutek którego uszkodzony został pojazd, to ubezpieczyciel sprawcy wysyła na miejsce rzeczoznawcę, który uwzględni koszty naprawy lub ewentualnego zakupu nowego pojazdu (kiedy koszty naprawy są wyższe od wartości samochodu). Warto wiedzieć, że raport musi dotyczyć cen części oryginalnych, a nie zamienników. To nie wszystko, ponieważ w wielu przypadkach uszkodzony samochód uniemożliwia bądź znacznie utrudnia wykonywanie lub dojazd do pracy. Przez to kwota odszkodowania rośnie, ponieważ Poszkodowany ma prawo do wynajęcia samochodu zastępczego do czasu zakończenia naprawy własnego pojazdu lub momentu kupna nowego.

To nie wszystko, ponieważ w wielu przypadkach wypadek wiąże się także z uszczerbkiem na zdrowiu. Jeśli ktoś doznał obrażeń w ramach przykładowego zdarzenia, to konieczna będzie opinia lekarza orzecznika. Ona przede wszystkim umożliwia obliczenie wysokości odszkodowania. To nie wszystko, ponieważ do owego uszczerbku dochodzi kompensata za leki, rehabilitację, dojazdy do specjalistów. Kwota wzrośnie też w sytuacji, w której uniemożliwiona została praca (np. kiedy pracownik budowy ma złamaną rękę) w danym okresie.images

Profesjonalista wywalczy najwyższe odszkodowanie!

Najwyzsze-odszkodowania.com to portal, przez który można skontaktować się z profesjonalistą, który posiada doświadczenie w zakresie odszkodowań, a więc będzie w stanie oszacować wysokość świadczeń, ale przede wszystkim postarać się o to, by dostali Państwo jak najwyższą kwotę.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl