Connect with us

Poradniki

Masaż próżniowy – na czym polega?

masaż

Masaż próżniowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, iż jest wyjątkowo skuteczny. Jeśli jednak rozważasz poddanie się temu masażowi, powinieneś czegoś się o nim dowiedzieć. Na pewno warto byłoby zaznajomić się z jego przebiegiem. Ponadto, jeśli interesuje Cię masaż próżniowy, przeciwwskazania oraz wskazania do jego wykonania muszą być Ci znane.

Masaż próżniowy – przeciwwskazania i wskazania do jego wykonania

Masaż próżniowy jest zabiegiem, do którego istnieją określone wskazania oraz przeciwwskazania. Na pewno będą zadowolone przedstawicielki płci pięknej zmagające się z uciążliwą pomarańczową skórką. Jeśli więc borykasz się z cellulitem, dobrze byłoby rozważyć udanie się na ten zabieg. Wśród wskazań do masażu próżniowego można wyróżnić także obrzęki kończyn, nadwagę i otyłość.

Niestety, zabiegu tego nie będzie można wykonać u każdego. Przeciwwskazaniami do masażu próżniowego są między innymi: ciąża, menstruacja, egzema, trądzik czy podwyższona temperatura ciała. Jeśli udasz się na zabieg, przed jego wykonaniem zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad. Dzięki niemu możliwe będzie ustalenie tego, czy możesz bezpiecznie poddać się masażowi próżniowemu. Na szczęście, wiele przeciwwskazań ma charakter przemijający. Po ich ustąpieniu można będzie więc bezpiecznie poddać się temu skutecznemu zabiegowi.

Jak przebiega masaż próżniowy?

Jeżeli interesuje Cię masaż próżniowy, zapewne chcesz wiedzieć jak on przebiega. Otóż w pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o założenie specjalnego kostiumu. Później najprawdopodobniej będziesz mógł wygodnie położyć się na gabinetowej leżance. Następnie do obszaru ciała, który ma zostać poddany masażowi, przykłada się głowicę specjalnego urządzenia. Zdecydowana większość klientów uważa masaż próżniowy za zabieg dosyć przyjemny i bezbolesny. Wrażliwsze osoby mogą jednak odczuwać pewien dyskomfort. Z każdą kolejną sesją powinien stawać się jednak mniej odczuwalny.

Jednorazowy zabieg trwa mniej więcej pół godziny. Wiele zależy jednak od tego, jak duży obszar ciała poddawany jest masażowi próżniowemu. Najczęściej działa się na takie części ciała, jak uda, brzuch oraz pośladki. Nie ma się temu co dziwić, bo to właśnie w tych miejscach zazwyczaj pojawia się uciążliwy i trudny do zwalczenia cellulit. Jeżeli nie wiesz, którą część ciała najlepiej byłoby poddać zabiegowi, po prostu poradź się doświadczonego kosmetologa.

Masaż próżniowy – jak często go wykonywać i jaka jest cena za zabieg?

Jeśli wybierasz się na masaż próżniowy, efekty to jeden z najważniejszych czynników, dla których ludzie decydują się na ten zabieg. Musisz jednak liczyć się z tym, że będą one w dużej mierze uzależnione od tego, jak dużej ilości sesji się poddasz. Jeżeli interesuje Cię skuteczny masaż próżniowy, jak często musisz go wykonywać? Zaleca się serię mniej więcej 12 zabiegów. Powinny być one wykonywane w regularnych odstępach czasowych, najlepiej co 3 dni. Jeśli będziesz kierować się wskazówkami osoby przeprowadzającej zabieg, możesz w takim przypadku liczyć na w pełni satysfakcjonujące efekty. Twoja skóra zostanie przede wszystkim ujędrniona i przyjemnie napięta, a mikrokrążenie przyspieszone. Na tym jednak nie koniec. Masaż próżniowy pozwoli również na wymodelowanie sylwetki. Możesz więc liczyć na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ud czy brzucha.

Jeśli interesuje Cię masaż próżniowy, cenę orientacyjną warto poznać już przed wybraniem się do gabinetu. Jest ona jednak zależna od konkretnego miejsca, w którym decydujesz się poddać zabiegowi. Cena jednej sesji wynosi około 100 złotych. Dobrze byłoby, gdybyś porównał cenniki poszczególnych gabinetów. Jeśli wybierasz się na masaż próżniowy, opinie na temat konkretnych miejsc, w których można go wykonać, również będą niezwykle pomocne podczas podejmowania decyzji. Z reguły im więcej pozytywnych komentarzy, tym lepiej. Ponadto negatywne opinie także należy traktować jako wskazówkę. Jakość wykonania masażu w dużej mierze wpływa bowiem na jego efektywność.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl