Connect with us

Poradniki

Zespół muzyczny czy dj? Kogo wybrać na wesele?

Wesele to jeden z tych dni, kiedy para młoda świętująca wejście w związek małżeński chce, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. W końcu zadbanie o szczegóły sprawi, że celebracji tego wydarzenia nie będzie w stanie przerwać żadne nieoczekiwane zdarzenie. Ten aspekt wiąże się nie tylko z udekorowaniem sali, zaplanowaniem poszczególnych dań w menu czy zarezerwowaniem efektownego auta. Jednym z najważniejszych aspektów jest dobór muzyki.

Dobór repertuaru muzycznego często wręcz spędza sen z powiek przyszłym małżonkom, ponieważ goście potrafią mieć tak różnorodny gust na tym polu, że trudno jest podjąć taką decyzję, aby wszyscy byli jednakowo zadowoleni. Z tego względu jedni skłaniają się ku przygotowaniu playlisty z kawałkami oraz zatrudnieniu DJ-a. Inni natomiast wolą tradycyjną opcję w postaci zespołu muzycznego, który zapewni akompaniament na żywo. Która opcja jest lepsza?

Co lepsze – kapela czy DJ na wesele?

W przypadku dylematu dotyczącego zatrudnienia DJ-a i zespołu na wesele warto wziąć pod uwagę między innymi miejsce dostępne na sali. Dzień świętowania zawarcia związku małżeńskiego cechuje się dynamicznymi zmianami, a para młoda często organizuje różnorodne atrakcje, aby jak najlepiej bawić się z gośćmi. Dlatego, jeśli na sali pozostało mało miejsca, lepiej postawić na DJ-a. Jedna bądź dwie osoby obsługujące konsolę będą potrzebować mniej przestrzeni niż kilku czy kilkunastoosobowy zespół muzyczny. Co więcej, kapela musi również mieć odpowiednio dużo miejsca do swobodnej gry na instrumentach.

Natomiast czynnikiem, który przemawia za wyborem zespołu, jest jego mobilność. DJ ma możliwość rozstawienia sprzętu tylko w jednym określonym miejscu, co stanowi pewne ograniczenie. Orkiestra, jeśli taka wola pary młodej, może towarzyszyć świeżo upieczonym małżonkom w trakcie ceremonii czy po wyjściu na zewnątrz. To również świetna opcja w przypadku, gdy zdecydujesz się wziąć ślub w plenerze, ponieważ instrumenty na świeżym powietrzu brzmią lepiej niż muzyka odtwarzana przez głośniki.

Zespół czy DJ na wesele – Warszawa, cena

Jeden z podstawowych czynników wpływających na wybór pomiędzy zespołem a DJ na wesele w Warszawie to cena. Dzieje się tak ze względu na liczebność członków kapeli oraz ekipy DJ-skiej, posiadany sprzęt, czas włożony w przygotowanie, a także wysiłek podjęty w trakcie trwania całej imprezy. To wszystko składa się na koszty zarówno jednej, jak i drugiej opcji.

Z oczywistych względów zazwyczaj więcej kosztuje skorzystanie z usług profesjonalnego zespołu muzycznego – bez względu na to, czy jego członkowie wykonują popularne utwory słyszane na co dzień, czy specjalizują się w akompaniowaniu. Orkiestra to bardzo efektowny pomysł, który doda świętowaniu jeszcze więcej elegancji i powagi.

Natomiast, gdy zależy Ci na odtwarzaniu skocznych składanek, którzy wszyscy goście znają, lepiej jest wybrać DJ-a. Taka osoba to również dobra opcja w momencie, gdy masz ograniczony budżet na organizację wesela, a kapela zwyczajnie pochłonęłaby zbyt dużą jego część.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl