Connect with us

Poradniki

BDSM – jak zacząć?

seks

W dzisiejszych czasach coraz więcej par poszukuje urozmaicenia w sypialni. Konwencjonalny seks to dla wielu przeżytek, czynność nie dająca satysfakcji żadnej ze stron. Poszukując bardziej emocjonujących przeżyć, pary decydują się na sięgnięcie po BDSM. Te zabawy seksualne, polegające na zadawaniu bólu oraz czerpaniu przyjemności z jego odczuwania, potrafią wnieść dużo nowych emocji do sypialni, a także odkryć seks na nowo. Będąc początkującą osobą, warto jednak poznać kilka zasad, dzięki którym żadna ze stron nie zostanie pokrzywdzona, a doznania płynące z BDSM będą dużo przyjemniejsze.

Czym jest BDSM?

BDSM to technika uprawiania seksu polegająca na poniżaniu drugiej strony i zadawaniu jej bólu fizycznego oraz psychicznego. Nie sprowadza się to jednak do gwałtu ani stosowania przemocy, bowiem na tę formę seksu zgodę muszą wyrazić obie strony. BDSM nie oznacza również dużego fizycznego cierpienia oraz nie musi być bolesne. Nie wszystkie pary bowiem preferują mocne wrażenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet zwykłym romantycznym pieszczotom dodać nieco pikanterii. Na początek wystarczy opaska na oczy czy chustka, którą można skrępować ręce. Dobrze działają również sprośne słówka szeptane do ucha czy wymierzanie niespodziewanych klapsów. Takie proste czynności pozwolą zdecydować, czy BDSM to faktycznie coś, co para chce wprowadzić jako element stosunku.

Jak zacząć przygodę z BDSM?

W BDSM bardzo ważne jest to, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Należy stopniowo odkrywać swoje fantazje i możliwości. Do tego celu świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawki erotyczne BDSM – od tych niewinnych, jak opaski na oczy, po przeznaczone dla zaawansowanych par, jak zestawy do krępowania.

Przed każdą ekstremalną zabawą erotyczną niezbędna jest rozmowa z partnerem. BDSM wymaga bowiem od obu stron wzajemnego szacunku oraz ogromnej dozy bezgranicznego zaufania. Zabawy polegające na zadawaniu bólu i cierpienia nie są więc przeznaczone dla par z krótkim stażem. Podczas takiej rozmowy warto również ustalić hasło bezpieczeństwa, tzw. safeword. Trzeba jednak uważać, żeby nie było to słowo, które często pada podczas odczuwania bólu. Najlepszy wybór stanowi wyraz “stop”, ponieważ jest bardzo dosadny.

Jeżeli para dopiero rozpoczyna przygodę z BDSM, warto ustalić wcześniej schemat działania oraz jakie czynności będziecie robić. Nie należy podejmować od razu skrajnych, gwałtownych działań, może to bowiem bardzo łatwo przestraszyć partnera lub partnerkę i zniechęcić do dalszej zabawy.

Niezwykle ważne jest również, aby ustalić z drugą połówką, gdzie mogą znajdować się efekty po sesji, takie jak siniaki, ugryzienia czy ślady po krępowaniu. Bardzo ważny jest bowiem komfort psychiczny po każdej zabawie. Przed ostrzejszą sesją warto również odpowiednio przygotować sypialnię. Świetnym pomysłem będzie zapalona świeczka do masażu. Pikanterii doda również seksowna bielizna BDSM, a także specjalne, winylowe prześcieradło, przeznaczone do tego typu zabaw.

Jakie zabawki BDSM wybrać na początek?

Gadżety BDSM będą się różnić w zależności, kto aktualnie jest osobą zdominowaną — partner czy partnerka. Bardzo ważne jest również ustalenie scenariusza, szczególnie w przypadku niedoświadczonych par. W sytuacji, gdy to kobieta stanowi stronę zdominowaną, warto zdecydować się na rozegranie sceny np. nauczyciela i niegrzecznej uczennicy. W tym celu świetnie sprawdzą się różnego rodzaju packi do zadawania klapsów czy opaski na oczy, które sprawią, że kobieta będzie bardziej tajemnicza oraz zmysłowa. Warto także pomyśleć o korkach analnych zakończonych diamencikiem lub ogonkiem. Jeżeli poszukujesz dobrej jakości zabawek BDSM, to koniecznie odwiedź sklep https://www.forlovers.pl/.

W przypadku, gdy to mężczyzna jest stroną zdominowaną, warto, aby partnerka wyposażyła się w kombinezon z czarnej skóry lub lateksu. Żadna sesja BDSM nie może również obejść się bez pejcza do karania oraz wysokich, zmysłowo działających, czarnych butów. Tutaj także sprawdzą się opaska na oczy czy kajdanki, którymi można skrępować partnera i przypiąć do wezgłowia łóżka.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl