Connect with us

Poradniki

Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

strój

 Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego to istna metoda prób i błędów. Oczywiście wiadome jest to, że chcesz wyglądać jak najlepiej, ale równie ważne jest, aby czuć się komfortowo w tym, co masz na sobie. Jaki jest pożytek z pięknego i przyciągającego uwagę kostiumu, jeśli jest on niewygodny i wymaga ciągłych regulacji? Przy tak wielu możliwościach ciężko się na cokolwiek zdecydować. Jeśli to właśnie Ty masz taki problem i nie wiesz, jak dokonać wyboru to trafiłaś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się  jak dobrze dobrać strój kąpielowy do swojej figury.

Jak dobrać strój kąpielowy względem torsu?

Bardzo prawdopodobne jest to, że strój kąpielowy powinnaś dopasować do swojej figury, bazując na torsie. Jeśli masz krótki tors, odległość od pachy do najwęższej części talii jest mniejsza, niż odległość od talii do kości biodrowej. Jeśli jest odwrotnie i ta druga odległość jest większa, to masz długi tułów. Właśnie te parametry są ważne, ponieważ mogą pomóc w dokonaniu wyboru najbardziej odpowiedniego stroju dla Twojego ciała. Z krótkim torsem możesz wybrać coś, co da iluzję bardziej wydłużonego tułowia. Jednoczęściowy kostium kąpielowy to świetny wybór, zwłaszcza jeśli ma asymetryczne lub pionowe bloki koloru, które pomagają wydłużyć wygląd. Kostium kąpielowy z zabudowanym dekoltem to również wyjątkowy wybór dla osób z krótkim torsem, ponieważ przyciąga wzrok do góry i tworzy zrównoważony efekt. Osoby z długimi torsami mogą koncentrować się na odwrotnym celu, czyli sprawieniu, aby ich sylwetka wydawała się nieco krótsza. Musisz rozejrzeć się za strojami, które w naturalny sposób skracają długość Twojego tułowia. Może to być kostium dwuczęściowy. Staraj się unikać wzorów na bikini, które mają proste linie w poprzek bioder, ponieważ mogą one jeszcze bardziej wydłużyć tułów.

Zwróć uwagę na Twoje atuty!

Jak dopasować strój kąpielowy do figury? Pomyśl o obszarach swojego ciała, na które najbardziej chcesz zwrócić uwagę i tych, które chciałabyś w pewnym stopniu ukryć. Odpowiedni strój pomoże Ci tego dokonać bez najmniejszego problemu. Jeśli Twoja górna część ciała jest szersza niż biodra, Twoim celem będzie skierowanie większej uwagi na dolne części ciała, aby uzyskać bardziej zrównoważony efekt. Gdy Twoim celem jest zrównoważenie wyglądu, świetnym przykładem na rozwiązanie tego problemu będzie wybór bikini z bardzo ciekawym wzorem występującym tylko na jego dolnej części.

Z drugiej strony, jeśli Twoje biodra są szersze niż górna część ciała, możesz chcieć przyciągnąć wzrok innych na górne części ciała. Kluczem jest znalezienie strojów kąpielowych, w których u góry znajdują się jakieś charakterystyczne detale, takie jak niecodzienny wzór lub marszczenia czy falbany, które przykuwają uwagę. Doskonale sprawdzi się do też strój, który ma ciemny, jednolity kolor na dole i odważny kolorowy wzór na górze. Jeśli wszytko na górze i na dole jest odpowiednio zrównoważone, staraj się przyciągnąć oko do talii, aby uzyskać efekt krągłości. Łatwo wydobyć naturalną definicję dzięki kostiumowi z akcentami w talii, takimi jak szeroki pasek lub specjalne wcięcie. Unikaj jednolitych kolorów, które z mniejszym prawdopodobieństwem stworzą pożądaną linię.

Jaki styl stroju wybrać?

Już teraz warto zastanowić się nad wyborem idealnego stroju kąpielowego. Możliwości jest naprawdę wiele, więc warto poszukać czegoś, co naprawdę Ci się spodoba. Aby odczuć pełną satysfakcję oraz pewność siebie, zastanów się, które obszary chcesz uwidocznić najbardziej, a które chcesz ograniczyć. Określ też jakie kolory oraz wzory są dla Ciebie najciekawsze, a także dobierz rodzaj stroju na podstawie powyższych sugestii. Właściwy styl dla Ciebie pozwoli Ci na czucie się pewnie oraz komfortowo. Kupując kostium kąpielowy, warto w niego zainwestować, ponieważ będzie to jeden z Twoich najczęstszych wyborów w okresie wakacyjnym, więc powinien Ci pasować. Ciekawych ofert możesz poszukać wśród ofert popularnych sieciówek. Interesujące mogą okazać się także stroje kąpielowe Ewy Chodakowskiej.

 

 

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl