Connect with us

Poradniki

Jak usunąć pył z powietrza na stanowisku pracy?

magazyn

Usuwanie pyłu z powietrza w miejscu pracy zapewne jest ostatnią rzeczą, o której myślisz, robiąc tam porządki. Cząsteczki kurzu mogą zawierać toksyczne chemikalia i inne nieprzyjemne drobiny, które niosą za sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Jeśli chodzi o usuwanie pyłu z powietrza, nie można zakładać, że wycieranie każdej powierzchni w miejscu pracy załatwi sprawę. Musisz przede wszystkim dowiedzieć się, jak pozbyć się kurzu z powietrza. Jakość powietrza jest ważnym elementem zdrowia Twoich pracowników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo posprzątać biuro i pozbyć się szkodliwych pyłów w środowisku pracy.

Z czego składają się szkodliwe pyły w środowisku pracy?

Zacznijmy od tego, co wchodzi w skład szkodliwego pyłu w miejscu pracy. Pył nie składa się z jednej rzeczy. Jest to nagromadzenie różnych materiałów organicznych i nieorganicznych. Obejmuje to martwy naskórek i komórki rzęsate, a także roztocza i cząstki, niektórych owadów. Kurz gromadzi się również za pomocą bakterii i materiałów, które pochodzą z zewnątrz, takich jak brud i pyłki. Kurz może również pochodzić z mikroskopijnych kawałków plastiku i włókien z odzieży, dywanów i mebli tapicerowanych. Aby utrzymać powietrze czyste i wolne od pyłu, będziesz musiał uporać się z jego wieloma źródłami. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych sposobów na to, jak tego dokonać.

Jak usunąć pyły przemysłowe w środowisku pracy?

1. Użyj specjalnego sprzętu.

Chcąc zniwelować narażenie na pyły w środowisku pracy, powinieneś zainwestować w niezbędny sprzęt do sprzątania. Włókna miotełki do kurzu zbierają część kurzu pokrywającego powierzchnie biura. Jeśli kiedykolwiek potrząsałeś miotełką z piór, widziałeś cały zebrany na niej pył. Zamiast zatrzymywać kurz do utylizacji, miotełki do kurzu mają tendencję do unoszenia kurzu z twardych powierzchni i do powietrza. Zamiast tego używaj wilgotnej szmatki lub gąbki, gdy odkurzasz rzeczy, takie jak biurka i wentylatory. Wilgoć zapobiega przedostawaniu się kurzu do powietrza, umożliwiając wytarcie go i wyrzucenie. Staraj się unikać używania środków czyszczących zawierających chemikalia, gdy usuwasz kurz. Woda w większości osiągnie ten sam efekt bez uwalniania toksycznych chemikaliów do Twojego biura.

2. Unikaj dywanów.

Jeśli w Twoim biurze jest wykładzina lub dywan, to rozważ podniesienie jej i zamontowanie podłogi drewnianej lub płytek. Pył nie tylko występuje w dywanach i wykładzinach, gdzie może wygodnie się zagnieździć, ale może też być tam spotęgowany. Im mniej tego typu powierzchni masz w swoim biurze, tym lepiej. Podczas, gdy tapicerowane krzesła do biurek mogą przynieść korzyści Twoim pracownikom, zwiększając ich komfort na co dzień, tak wątpliwe jest to, że komukolwiek będzie brakowało wykładziny.

3. Zatrudnij specjalną ekipę sprzątającą.

Możesz oczekiwać, że wszyscy Twoi pracownicy będą utrzymywać swoje miejsca pracy w czystości, ale to nie wystarczy. Aby poprawić jakość powietrza, trzeba postarać się nieco bardziej. Jako, iż sprzątanie może okazać się trudnym zadaniem, w trudno dostępnych miejscach musisz posunąć się o krok dalej. Wynajmij profesjonalną usługę sprzątania kilka razy w miesiącu, aby zapewnić czystość Twojego biura. W przeciwnym razie możesz pracować w miejscu, które wydaje się czyste, ale w rzeczywistości jest magazynem wszelkiego rodzaju zarazków i cząsteczek wywołujących choroby. Ciekawą ofertą jest ta znajdująca się w podanym linku: https://naar.pl/oferta/instalacje-odpylania-odkurzania-przemyslowego/.

4. Staraj się oddzielić dwór od wnętrza miejsca pracy.

Nie lekceważ dalekosiężnej siły elementów, takich jak brud, pyłki i cząsteczki owadów. Zainwestuj w solidne wycieraczki, aby Twoi pracownicy mogli wycierać obuwie, gdy wejdą do środka. Przynajmniej raz w tygodniu zabierz wycieraczki na zewnątrz i wytrząśnij je przed odkurzaniem. W dni, w których uważasz, że przewietrzenie biura będzie konieczne, włącz, niektóre oczyszczacze powietrza, które redukują alergeny i substancje pyliste, takie jak pyłki. Istotnym jest też to, iż niezależnie od tego, czy masz mrówki, komary czy karaluchy, musisz wyeliminować je ze swojego biura, zanim się rozmnożą.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl