Connect with us

Poradniki

Jak zabezpieczyć iPhone?

iphone

Telefon to urządzenie, z którym ludzie nie rozstają się ani na moment. Masa powiadomień, informacji ze świata, to coś, od czego przeciętny użytkownik smartfona nie może się oderwać. Średni czas dziennego użytkowania wynosi nawet kilka godzin, dlatego warto zadbać o to, aby telefon był wystarczająco zabezpieczony przed uszkodzeniami. Jednym z najważniejszych elementów, które chronią urządzenie, jest etui. IPhone SE 2020 jak każdy smartfon z natury jest raczej o kruchej budowie, dlatego aby uniknąć zniszczenia tylnej obudowy, trzeba koniecznie zadbać o porządne etui.

Rodzaj obudowy

Na rynku istnieje ogromna ilość rodzajów etui. Jest kilka czynników, którymi powinieneś kierować się przy wyborze tego właściwego. Na pewno warto zwrócić uwagę na design, gdyż ładnie prezentujące się etui może nie tylko chronić telefon, lecz także być świetnym dodatkiem uzupełniającym i podkreślającym estetykę smartfona. Kolejnym ważnym czynnikiem jest kompatybilność etui IPhone SE 2020 ze smartfonem. Telefon ten jest dość mały, lecz nie można sugerować się przy wyborze case’a wyłącznie rozmiarem, ponieważ musi pasować do przycisków, aby był wygodny w użytkowaniu. Nawet lekko niepasujące etui może sprawić, że telefon wyślizgnie się z niego i wtedy funkcja ochronna przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie. Pamiętaj też, że materiał, z którego ma być wykonane etui, musi być trwałe. Traktuj je jako drugą skórę telefonu. Producenci smartfonów często obiecują w prezentacjach, że ich modele mają bardzo wytrzymałą obudowę, przez co wytrzymuje nawet kilka lat.

To bzdura, aby zachować tylną część telefonu w jak najlepszym stanie, konieczne będzie wyposażenie się w dobre etui, które będzie pasowało do telefonu. Jeżeli wybrałeś smartfon, który podoba Ci się wizualnie i nie chcesz zakrywać jego designu poprzez etui IPhone SE 2020, doskonałym wyborem będzie kupno przezroczystego silikonowego case’a. Poza możliwością zachowania designu telefonu, etui tego rodzaju można zdobyć w stosunkowo niskiej cenie, a także dobrze chroni i amortyzuje smartfon przed upadkiem. 

Jakie wybrać?

Przy wyborze etui na telefon trzeba kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Na rynku jest ogromny wybór, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Biznesowy styl i dobrą ochronę zarówno obudowy, jak i ekranu zapewni futerał z klapką. Zachowanie designu telefonu i dobrą amortyzację przed upadkiem jest możliwe z przezroczystym silikonowym etui. Wybór należy do Ciebie.

Ekran

Poza ochroną w postaci etui IPhone SE 2020 warto zainteresować się tematem ochrony ekranu smartfona. Jest to komponent, który bardzo często ulega zniszczeniu, a jego naprawa kosztuje w zależności od urządzenia, naprawdę sporo pieniędzy. Często dzieje się tak, że bardziej opłaca się kupno nowego telefonu, niżeli naprawa starego. Dodatkowo przy mocniejszych uszkodzeniach, awarii może ulec dotyk, przez co koszty naprawy będą jeszcze większe. Dlatego ekran to coś, czym szczególnie powinieneś zainteresować się w zakresie ochrony smartfonu. 

Dobrym wyborem będzie postawienie na klasyczne szkło hartowane. Nie kosztuje wiele, a w przypadku mocnego upadku na ziemię zawsze mamy ochronę w postaci dodatkowego szkła. Lepiej wymienić szkło hartowane, które kosztuje kilkanaście złotych, niż ekran, którego cena jest dziesięciokrotnie wyższa.

Dobrej jakości szkło hartowane nie zmienia znacząco kątów widzenia w słoneczny dzień, a samo użytkowanie powinno być wygodne. Na początku używanie telefonu ze świeżo założoną ochronną szybką może wydawać się dziwne, jednak wystarczy chwila, aby przyzwyczaić się do użytkowania.

Szkło hartowane w połączeniu z dwuczęściowym etui na IPhone SE 2020 to praktycznie gwarancja ochrony przed upadkami. Szybka ochronna oraz dobre etui to podstawa do tego, aby zapewnić jak najlepszą odporność przed uszkodzeniami smartfonowi. Warto przyjrzeć się temu tematowi uważnie i wybrać te elementy z głową, ale także kierować się przy nich własnymi preferencjami. Etui i szkło hartowane wcale nie musi sprawić, że smartfon będzie brzydki. Przy odpowiednim ich doborze można zapewnić zarówno piękny design, jak i solidną ochronę.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl