Connect with us

Poradniki

Jaką klawiaturę do komputera wybrać?

klawiatura

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jaką wybrać klawiaturę do komputera? Przed wyborem należy zwrócić uwagę na swoje preferencje i zapotrzebowanie. Wynika to z tego, że niektóre rozwiązania technologiczne nadadzą się lepiej dla innych użytkowników i nie będą generowały dodatkowych kosztów. Przykładem mogą być klawiatury mechaniczne, które są droższe, jednak mają szybszy czas reakcji na kliknięcie. Dla niektórych mogłaby się to wydawać zmiana kosmetyczna, jednak dla osób zajmujących się profesjonalnie gamingiem będzie to diametralna różnica. Dla osób, które chcą po prostu wykonywać pracę biurową klawiatura mechaniczna będzie zbędnym wydatkiem. Zdecydowanie lepszym wyborem będą klawiatury membranowe.

Klawiatura mechaniczna czy membranowa?

Wiele osób również nie decyduje się na klawiatury mechaniczne ze względu na głośną pracę. Taka wysoka hałaśliwość przy kliknięciach może poważnie przeszkadzać współlokatorom albo innym osobom. Membrany charakteryzuje wyższa kultura pracy. Istotne jest także, czy klawiatura jest łatwa, czy ciężka w czyszczeniu. Tutaj zdecydowaną przewagę mają klawiatury mechaniczne, ponieważ posiadają bardzo komfortowe zdejmowanie klawiszy. Są one też zwykle podświetlane, dzięki czemu można zauważyć kurz lub zalegający brud. 

Innymi kategoriami, na jakie należy zwrócić uwagę, jest obecność kabla lub brak przewodu. Aspekt ten zależy jedynie od indywidualnych preferencji. Jest to kwestia gustu, jednak warto pamiętać, że bezprzewodowe warianty są wygodne niezależnie od środowiska pracy. Podświetlanie nie jest jedynie kwestią kosmetyczną. Posiada szczególnie istotną rolę podczas pisania wieczorem lub w nocy. Dla osób, które pracują w późniejszych godzinach klawiatury podświetlane to doskonały wybór. Przy ich zakupie dużą rolę odgrywa też kwestia wizualna. Wynika to z doskonałej prezencji podświetlonego urządzenia. Często opłacalną opcję stanowią poleasingowe akcesoria komputerowe.

Produkty dla graczy

Jaka klawiatura do komputera dla gracza? Jak wcześniej wspomniano, gracze zdecydowanie preferują klawiatury mechaniczne. Posiadają one wiele wariantów zastosowanych mechanizmów ułatwiających granie. Przełączniki mechaniczne zastosowane w produktach można rozróżniać po o kolorze. Oznaczenie mówi szybkości kliknięcia oraz głośności pracy. Przykładowo dla osób, które chcą posiadać mechaniczną klawiaturę, ale nie pasuje im głośny dźwięk klikania, przeznaczone są przełączniki brązowe. Charakteryzuje je wysoka kultura pracy w połączeniu z szybkimi kliknięciami.

Gracze często również kierują się designem klawiatury. Większość z nich jest oczywiście podświetlonych i posiada różne kolorystyczne motywy. Niektóre firmy proponują kompatybilność między klawiaturą i myszką. Dzięki temu można posiadać ten sam kolor LED w obu urządzeniach. Jest to kwestia wpływająca jedynie na kosmetykę produktów. Robi wrażenie zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Na jakie udogodnienia zwrócić uwagę?

Zwrócenie uwagi na te zagadnienia odpowie na pytanie – klawiatura – jaką wybrać?

  • Osoby ceniące sobie komfort powinny zaopatrzyć się w klawiaturę ze specjalną podkładką pod nadgarstki. Jest ona funkcjonalna oraz wygodna. Innym przydatnym elementem jest, jak wcześniej wspomniano bezprzewodowość klawiatury. Dzięki niej można pisać zarówno na tablecie oraz komputerze. Jest to opcja wygodna dla osób posiadających mało miejsca lub będących stale w podróży.
  • Można też zaopatrzyć się w klawiaturę, nie posiadają klawiszów numerycznych. Jest to opcja często stosowana właśnie w produktach wykorzystujących Bluetooth. Zwiększa to kompaktowość klawiatury i ułatwia jej transport.
  • Jaką klawiaturę kupić, aby ułatwić korzystanie z aplikacji? Wiele klawiatur posiada wbudowany panel do sterowania głośnością komputera albo klawisze, dzięki którym można przełączać lub włączać muzykę. Takie elementy znacznie uprzyjemniają korzystanie z programów muzycznych. 
  • Dla osób potrzebujących nietypowych rozwiązań powstały różne softweary klawiaturowe. Są to programy umożliwiające programowanie określonych przycisków, w dany sposób. Mowa tu o podświetleniu oraz spełnianiu różnych funkcji. Przykładowo mogą to być autorskie skróty klawiszowe przyspieszające pracę. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z oprogramowaniem urządzenia.

Podobne wpisy

Copyright © zdrajca-film.pl